0
(0)

Armsad lõpetajad,

Palju õnne! Olete läbinud edukalt esimese leveli oma eluteel. Mõni sai rohkem punkte, teine vähem, kuid lõpuks ei ole punktid tähtsad. Kõige tähtsam on, et te olete valmis järgmisteks väljakutseteks.

Te olete esimene põlvkond, kes on kasvanud üles ajal, mil globaalne suhtlus on igapäevane ja kogu maailma teadmised on meie taskutes. Aastal 2006 said tuule tiibadesse Twitter ja Facebook, 2007. jaanuar nägi ilmavalgust esimene iPhone ning veidi hiljem tutvustati maailmale Androidi. Kuigi teile tunduvad need tehnoloogiad tavalised, on globaalne ühiskond muutunud viimase 16 aastaga rohkem kui kogu eelneva sajandi jooksul.

See kiire muutus on pannud proovile ka meid, lapsevanemaid, sest meie noorusaeg oli väga erinev teie noorusest. Me pidime õppima ka ise, et  milliseid oskuseid, teadmisi ja reegleid te vajate selles teistmoodi maailmas. Vahel me eksisime, aga see on osa õppimisest.

Mõnikord nimetatakse noori lumehelbekesteks. Sellel sõnal kipub olema negatiivne alatoon, kuid mina ei nõustu selle tõlgendusega. Mõelgem koos korra selle peale – mis on lumehelbeke?

Iga lumehelves on unikaalne ja erakordne – nagu ka teie. Info on see, mis meid inimestena vormib ja teie olete üles kasvanud personaliseeritud inforuumis. Seetõttu on teie oskused, hoiakud, väärtused ja unistused unikaalsed.

Kritiseerijad ütlevad, et lumehelbeke on habras, aga kas see on päriselt nii? Lumehelves lihtsalt muutub veeks ja jätkab oma liikumist looduses… Üks veetilk võib korduvalt lumehelves olla. Ka teie peate olema väga kohanemisvõimelised ja teie elus saab olema palju erinevaid rolle… Usun, et on suurem tõenäosus, et mõni teist kunagi Marsile lendab, kui see, et keegi teist veedab terve elu ühes ja samas töökohas.

Üks lumehelves võib olla habras, kuid miljonid lumehelbed koos võivad muuta maailma. Just sellist jõudu vajame me praegu, et võidelda globaalse soojenemise, joogivee vähenemise ja ohustatud ökosüsteemidega. Kui on üks jõud, mis suudab peatada jää ja lume sulamise poolustel, siis on see lumetorm.

Kuid üks lumehelves ei saa luua lumetormi. Selleks on vaja teisi lumehelbeid. Hoidke ja laiendage oma sotsiaalseid võrgustikke. Nende abil leiate uusi sõpru, ideid, teadmisi ja võimalusi. Mida rohkem võrgustikke teil on, seda rohkem kuuleb maailm teie häält. Võrgustikud on need, mis muudavad unistused tegelikkuseks ja teevad võimatu võimalikuks.

Vaadake ringi. Teie ümber on ligi 100 inimest, kellega teil on ühised mälestused, naljad, mida te koos naersite, koolireisid ja juhuslikud kohtumised siin Laagri vahel. Need mälestused ja need inimesed on varandus. Hoidke nendega ühendust, olgu teie teekond milline tahes. 

Laagri kooli 15. lend, palju õnne – olge need erakordsed lumehelbed, kes muudavad maailma!

Kui kasulik oli see postitus Sinu jaoks?

Kliki tähekesel, et hinnata!

Keskmine hinnang 0 / 5. Hinnangute arv: 0

Keegi pole veel seda postitust hinnanud. Ole see esimene julge 🙂

Sulle meeldis see postitus?

Jaga seda siis ka oma sõpradega ✨

Kurb kuulda, et sellest postitusest polnud kasu 🙁

Püüan ennast tulevikus parandada.

Anna vihje, mida sa siit blogist soovid leida tulevikus.