Panen siia lingid nüüd mõningatele materjalidele, mida olen aastate jooksul loonud ning mis võivad abiks olla, kui sul on soov ennast või teisi meediapädevuste teemal harida.

Informaatika e-õpik: Digihügieen (II kooliaste)

Siit leiad 11 peatükki, kus tuleb juttu järgnevatest teemadest:

Iga teema kohta on video ning siis mõned ülesanded. Kusjuures olen saanud ka tagasiside õpetajatelt ja lapsevanematelt, et ka neile on olnud seal materjalid uut ja põnevat infot – seega kui mõni teema huvitab, siis ära lase end häirida, et õpik põhikooliõpilastele on tehtud 😉

Gümnaasiumi valikkrusus “Turvaliselt infoühiskonnas”

Mõned aastad tagasi tegin virtuaalse valikkursuse “Turvaliselt infoühiskonnas” ja selle jaoks tegin hulk videosid, kuhu olid kaasatud ka erinevad eksperdid. Kõik videod on avalikult üleval minu YouTube kanalis või võid neid kuulata ka Spotifyst. Eriti soovitan kuulata tunde valeinfo ja mõjustamise kohta 🙂

Trollide rünnak: simulatsioonimäng infosõja teema selgitamiseks

Siit leiad materjalid, mille abil viia läbi üks põnev ja hariv simulatsioonimäng kas gümnaasiumiõpilastele või täiskasvanutele.

Valede jaht (HARNO)

Õpilaste poolt kogutud näidete põhjal valminud õppematerjal, mis näitab kui paljudel erinevatel viisidel internetis valed levivad.

Naiskodukaitse Digiliikur

Veebinaride sari Naiskodukaitses, kus kutsume korra kuus mõne eksperdi mõnel põneval teemal rääkima. Vaata NKK FB lehelt järgmiste ürituste toimumise aegu ning möödunuid veebinare näed Naiskodukaitse YouTube kanalilt.

Muu kasulik materjal

Siia panen siis mõned lingid materjalidele, mille loomises ma nüüd ise osalenud ei ole, kuid mida soovitan oma koolitustel:

Very Verified – veebikursus mis õpetab ära tundma valeinfot ja propagandat.

ITvaatlik – RIA poolt loodud leht, mis õpetab küberrünnakuid ära tundma.

Netilambad – väga abiks kui soov algklassilastele netiohte selgitada.

—————————-