5
(3)

Hei, kallis sõber! Oled sa juba kuulnud uuest ja põnevast tehisintellektist ChatGPT-st? Kui mitte, siis pole hullu, sest täna tutvustame sulle 10 nippi, mis aitavad sul sellest vingest AI-abilisest kõige rohkem kasu lõigata. Kui juba oled kasutaja, siis pole viga, sest täna õpid kindlasti midagi uut! Valmis sukelduma maagilisse ChatGPT maailma? Siis alustame!

Küsi ja sa saad vastuse!

Kas mäletad vana head aega, kui pidime oma küsimustele vastuseid otsima paberraamatutest? Õnneks on ChatGPT meil nüüd siin, et aidata vastata meie küsimustele kiirelt ja mugavalt. Lihtsalt esita oma küsimus ja las tehisintellekt teeb oma tööd!

Olgu küsimus konkreetne

Kui sa soovid saada konkreetset ja täpset vastust, siis tasub ka küsimust sõnastada võimalikult selgelt. Nii saab ChatGPT aru, mida sa täpselt silmas pead ja pakub sulle sobivamat vastust.

Ära karda loomingulisi väljundeid

Kas vajad inspiratsiooni luule, loo või blogipostituse kirjutamiseks? ChatGPT on suurepärane abiline, kes aitab sul genereerida uusi ja huvitavaid ideid! Tõenäoliselt ei pea sa enam kunagi muretsema kirjaniku bloki pärast.

Parim kaaslane keeleõppes

Kas oled alustanud uue keele õppimist ja vajad harjutamiseks partnerit? ChatGPT on suurepärane abimees! Ta võib sind aidata nii sõnavara õppimisel kui ka lausete moodustamisel. Ja mis kõige parem – AI ei naera su vigade üle!

Kasuta selgitavaid märksõnu

Kui sa ei leia oma küsimusele piisavalt head vastust, võid proovida lisada küsimusse rohkem detaile või märksõnu. See aitab ChatGPT-l paremini mõista, mida sa otsid, ja annab sulle täpsema vastuse.

Mängime mängu!

Kas teadsid, et ChatGPT-ga saab mängida ka mänge? Proovi küsida temalt näiteks mõistatusi või ristsõna küsimusi – kindlasti pakub ta sulle lõbusat ajaviidet.

Kokka koos ChatGPT-ga

Kui oled tüdinenud samadest toitudest ja soovid midagi uut ja põnevat proovida, küsi ChatGPT-lt retseptide ideid. Ütle talle lihtsalt, milliseid koostisosi sul on, ning ta genereerib sulle mõne maitsva ja originaalse retsepti, mida proovida.

ChatGPT kui reisiabiline

Kui plaanid puhkust või soovid teada saada põnevaid fakte erinevate sihtkohtade kohta, küsi ChatGPT-lt nõu. Ta võib anda sulle teavet parimate vaatamisväärsuste, kultuuriliste eripärade ja isegi kohaliku ilmaga seotud soovituste kohta. Lase AI-l end üllatada!

Kasuta ChatGPT-d otsuste tegemisel

Kui oled silmitsi keerulise otsusega ja vajad abi plusside ja miinuste kaalumisel, võib ChatGPT sind aidata. Küsi AI-lt erinevate valikute eeliste ja puuduste kohta ning saad teha teadlikuma ja kaalutletuma otsuse.

Pidev areng – anna tagasisidet

Nagu me kõik, õpib ka ChatGPT pidevalt juurde ja tahab paremaks muutuda. Kui märkad AI vastustes vigu või soovid talle anda konstruktiivset tagasisidet, siis ära karda seda teha. Mida rohkem tagasisidet sa annad, seda paremini saab AI sind tulevikus aidata.

Nii, need olid meie 10 nippi, mida iga ChatGPT kasutaja peaks teadma. Loodetavasti said meie nõuannetest kasu ja tunned nüüd, et su suhe selle nutika AI-ga on tugevam kui kunagi varem. Nüüd, kui oled varustatud selle teadmisega, võid julgelt minna ja ChatGPT-ga tõeliselt põnevaid vestlusi pidada. Ära unusta, et tehisintellekt on siin, et sinu elu lihtsamaks muuta – nii et kasuta seda julgelt!


PS! Kuni selle jooneni on postituse autor ChatGPT. Seega kui on pretensioone teksti sisu või vormi üle, siis palun mine ja kurda seda lehel chat.openai.com.

Kui sa sellest aru said, et tegu masina poolt loodud tekstiga, siis väga tubli! Kui sa jõudsin siiani oma lugemisega ja arvasid, et selle teksti on kirjutanud inimene, siis palun ole edaspidi ettevaatlikum.

Kahjuks on nüüd olemas tehnoloogia, mille abil saab väga kiirelt väga palju teksti toota (selle postituse kirjutamine võttis tal aega alla minuti) ja see tähendab, et internet on varsti täis arvuti loodud tekste. Juba praegu on näha, et seda võimalust kasutatakse hämaratel või suisa pahatahtlikel eesmärkidel ning karta on, et asi läheb ainult hullemaks.

Aga see ei tähenda, et sa ise ei võiks ChatGPT-d kasutada ja tegelikult tema poolt antud 10 soovitust on ju väga asjalikud. Mine ja proovi järgi! Ja kui teema huvitab, siis Facebookis ka üks asjalik grupp just hiljuti sellel teemal tekkis.

Panen tõestuse ka pildina postituse alla, et ei tee siin nalja (1. aprill on ju lähedal).

Postituse pilt:  Alexandra_Koch / Pixabay

Kui kasulik oli see postitus Sinu jaoks?

Kliki tähekesel, et hinnata!

Keskmine hinnang 5 / 5. Hinnangute arv: 3

Keegi pole veel seda postitust hinnanud. Ole see esimene julge 🙂

Sulle meeldis see postitus?

Jaga seda siis ka oma sõpradega ✨

Kurb kuulda, et sellest postitusest polnud kasu 🙁

Püüan ennast tulevikus parandada.

Anna vihje, mida sa siit blogist soovid leida tulevikus.

Üks vastus