Digiõpsi tunnikontroll
Näidis, kuidas saab ChatGPT-s luua kohandatud mudelit. Selle Digiõpsi tunnikontrolli mudeli eesmärk on aidata siis iseseisvalt meediapädevusi arendada. Alguses valib tunnikontrolli “osaleja” taseme ja siis küsib mudel talt 5 küsimust ja annab tagasiside.
HTM poolt pakutav AI-koolitus
HTM on Eesti Haridustehnoloogide Liidu kaasabil kokku pannus esmase koolituse koolidele, kus antakse õpetajatele nö sissejuhatus AI teemadesse. Koolitusi viivad läbi erinevad koolitajad üle Eesti ja koolide jaoks on koolitus tasuta.
Nipitiri Diginipid
Piret Lehiste poolt loodud materjalide kogu, kus tutvustatakse erinevaid digitaalseid tööriistu. Viimasel ajal on Piret läbi testinud ka väga palju AI tööriistu, mida ka oma videodes tutvustab. Kindlasti soovitan vaadata!
Naiskodukaitse Digikotkas
Tehisintellekt on nagu auto – teooria õppimisest ei piisa ja praktika on see, mis õpetab. Kui sul endal häid mõtteid ei teki, kuidas TI-d erinevates olukordades proovile panna, siis mine ja registreeri end Naiskodukaitse Digikotka lehel ning püüa neid ülesandeid lahendada tehisintellekti abiga. Nii saad parema tunnetuse, et milline on TI praegune võimekus ning lisaks õpid ka põnevaid digipädevusi selle käigus 🙂
Võid piiluda ka blogipostitust 5 ülesannet õpetajatele, mis aitavad ChatGPT-ga paremini tuttavaks saada – see postitus nüüd küll üsna ammu kirjutatud, aga loogika pole muutunud. Lihtsalt tööriistad on vahepeal võimsamaks muutunud.
Koolituste materjalid
01.04 Digilõuna “Kuidas saab ChatGPT abil lõimida digi- ja meediapädevusi erinevatesse õppeainetesse?”
- slaidid
- 📺Video Tallinna Haridusameti YouTube kanalil
- ChatGPT vestlus (siin siis vestluse algus, kust näeb kuidas rolli, konteksti ja eesmärgi annan ja palun küsimusi küsida)
- Kahjuks selgus, et kui pildi üles laed, siis ei saa vestlust jagada, aga kopeerisin kogu meie vestluse Google Docsi